Czy pomoc w pisaniu prac dyplomowych jest legalna?

Popularność firm zajmujących się pomocą w przygotowywaniu prac dyplomowych stale rośnie. Każdy, kto chce otrzymać wsparcie związane z ich tworzeniem, może je otrzymać – nawet w kompleksowym napisaniu całej pracy. Czy jednak pomoc w pisaniu prac dyplomowych jest legalna?

Przede wszystkim należy wskazać, że przedsiębiorstwa, które świadczą usługi pisania prac dyplomowych, działają legalnie – są to zwykle zarejestrowane działalności gospodarcze, które posiadają taki właśnie profil obsługi. W związku z tym także ich usługi świadczone są legalnie – często reklamowane są nie wprost jako pisanie prac, ale właśnie jako pomoc w ich tworzeniu, sporządzaniu opracowań, redakcji.

Oczywiście, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przy oddawaniu pracy dyplomowej należy poświadczyć, że została ona przygotowana samodzielnie. Niemniej jednak prace przygotowywane na zlecenie nie są praktycznie możliwe do wytropienia – powstają jako oryginalne utwory, nie są plagiatami, dlatego też nic nie wskazuje na to, jakie jest ich prawdziwe pochodzenie.

Dlatego też pomoc w pisaniu prac dyplomowych to usługa, która jest legalna. Zlecenie przygotowania pracy czy też asysta w tworzeniu jej poszczególnych części to popularne rozwiązanie, niemniej trzeba pamiętać o tym, że w przypadku, gdy okaże się, że nie została ona napisana samodzielnie, mogą pojawić się tego konsekwencje – nawet w postaci odebrania dyplomu. Takie sytuacje zdarzają się jednak ekstremalnie rzadko.