Jaką rolę w firmie pełni i czym się zajmuję Projekt Menager?

Project Manager to jedno ze stanowisk, które występuje w bardzo dużej liczbie firm. Czym ono jest? Co dokładnie wchodzi w skład obowiązków? Jakie umiejętności należy posiadać?

Kim jest Project Manager?

Project manager, a inaczej kierownik projektu, to osoba czuwająca nad poprawnością i dokładnością realizacji danego projektu. Jego głównym celem jest zadbanie o to, aby rezultaty odpowiadały postawionym wcześniej wymaganiom jakościowym. Poza tym zakres obowiązków na tym stanowisku obejmuje między innymi:

  • nadzorowanie pracy zespołu,
  • tworzenie podsumowań i raportów,
  • motywowanie podwładnych do działania,
  • delegowanie zadań pomiędzy nimi.

Na tym jednak zakres działania project managerów się nie kończy. W zależności od stopnia rozwoju projektu, odpowiada on także za komunikację z różnymi ekspertami i zespołami, które mogą pomóc w osiągnięciu zamierzonych efektów, a niejednokrotnie również sam włącza się do działania, aby wspomóc podwładnych.

Zarządzanie projektami – szkolenia w Warszawie i Poznaniu

Nie jest przesadą stwierdzenie, że osoba na tym stanowisku musi być przede wszystkim wielozadaniowa i mieć mocno rozwinięte różne umiejętności. Dużą uwagę powinna skupiać na rozwijaniu takich obszarów, jak stosunki międzyludzkie czy zarządzanie projektami. Szkolenia to najlepsze źródło takiej wiedzy.

Mając na uwadze zarządzanie projektami, szkolenie w tej dziedzinie jest w niektórych firmach wymagane, aby móc zająć to stanowisko. Wiele pochlebnych opinii zbiera prowadzone przez firmę Open Horizon szkolenie Project Manager w Warszawie, na którym uczestnicy nabywają niezbędnych umiejętności, pozwalających im na wykonywanie obowiązków na jak najwyższym poziomie.

Inną możliwością jest szkolenie Project Manager w Poznaniu, które również zapewni uczestnikowi wszystko, co jest potrzebne, aby zająć stanowisko kierownika zespołu i rozwijać projekty zgodnie z postawionymi przez kadrę zarządzającą celami.

Szkolenie z zarządzania projektami wartością dodaną

Chcąc rozpocząć karierę na stanowisku kierownika zespołu, posiadanie udokumentowanej wiedzy i umiejętności zawsze stawia kandydata w pozytywnym świetle. Ukończone szkolenie Project Manager to jeden z elementów, który pozwoli na zdobycie wymarzonej pracy.

Na podstawie: https://openhorizon.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej!

Mała fontanna – idealne uzupełnienie ogrodu

Projektowanie ogrodu najlepiej realizować wraz z uznanym specjalistą u boku. Dzięki temu właściciele posesji z ogrodem będą mieć pewność, iż zainwestują w innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania, które posłużą im przez długie lata. Jednym z nich jest mała fontanna ogrodowa, sprawdzająca się zarówno na rozległych terenach zielonych, jak i mniejszej przestrzeni. Co konkretnie przemawia za zainwestowaniem […]

Czytaj więcej

Regeneracja DPF w profesjonalnym warsztacie samochodowym – zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej kierowców zwraca uwagę na ekologię i dbałość o środowisko naturalne. Jednym z najważniejszych elementów w tym procesie jest zapewnienie właściwej obsługi samochodu, w tym filtra cząstek stałych (DPF). DPF odpowiada za redukcję emisji zanieczyszczeń, a jego regeneracja to niezbędne działanie, aby zachować skuteczność i wydłużyć żywotność. W tym artykule omówimy […]

Czytaj więcej

Niszczenie dokumentów firmowych – o tym pamiętaj!

Utylizacja dokumentów firmowych odbywa się według ściśle określonych zasad, jakie narzucają przedsiębiorcom przepisy prawa. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim reguły dotyczące terminów przechowywania dokumentacji, a także zapisy rozporządzenia RODO. Kiedy ma miejsce niszczenie dokumentów w firmie? Niszczenie dokumentów w firmie to stosunkowo szerokie pojęcie. Przedsiębiorcy nie mogą w tej kwestii działać dowolnie – obowiązują […]

Czytaj więcej