Crash pady motocyklowe – czy warto je stosować?

Wywrotki zdarzają się najlepszym i nie ma w tym nic wstydliwego. Żałować możemy za nieprawidłowego zabezpieczenia swojego pojazdu przed uszkodzeniem. Takie problemy to nie tylko stres, ale często też i spore koszty naprawy. Co możemy zrobić, żeby uchronić się przed przykrymi konsekwencjami?

Crash pady motocyklowe – zdecyduj się na profesjonalną ochronę

Wyglądają niepozornie, ale to na nich spoczywa większa moc upadku. Montowane są w taki sposób, że pełnią funkcję najbardziej wystających elementów motocykla. Jeśli więc dojdzie do wywrotki, przyjmą na siebie energię uderzenia. Wpływ na pojazd zostanie więc widocznie zminimalizowany.

W motocyklu można znaleźć wiele newralgicznych elementów, wymagających takiej solidnej ochrony. To dlatego producenci oferują różnorodne warianty ochrony. Crash pady motocyklowe mogą więc:

  • być umiejscowione tak, by chronić elementy tylnego zawieszenia;
  • chronić elementy usytuowane niedaleko silnika;
  • zabezpieczać elementy golenia motocykla;
  • zabezpieczać przednią oś.

Jak rozpoznasz crash pad motocyklowy wysokiej jakości?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że chociaż konstrukcja, jaką wyróżniają się crash pady motocyklowe jest prosta, nie należy samodzielnie wykonywać takich elementów. Złym pomysłem będzie też inwestowanie w tanie opcje od producenta, którego zbyt dobrze nie znamy. Dobrze zaprojektowany produkt musi spełniać określone kryteria i tylko profesjonaliści są w stanie zadbać o to, by rzeczywiście odpowiednio chronił nasz pojazd przed uszkodzeniami.

Gdzie znaleźć taką osłonę motocykla? W tym celu warto udać się do sprawdzonego sklepu. Rzetelne firmy są w stanie zaproponować nam różnorodne rodzaje ochrony silnika i owiewek. Nie tylko drastycznie zmniejszą ryzyko uszkodzenia elementów motocykla. Crash pad motocyklowy może też pełnić funkcję estetycznego, nowoczesnego detalu. Sprawdzone warianty znajdziemy m.in. w Moto-Freak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej!

Mała fontanna – idealne uzupełnienie ogrodu

Projektowanie ogrodu najlepiej realizować wraz z uznanym specjalistą u boku. Dzięki temu właściciele posesji z ogrodem będą mieć pewność, iż zainwestują w innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania, które posłużą im przez długie lata. Jednym z nich jest mała fontanna ogrodowa, sprawdzająca się zarówno na rozległych terenach zielonych, jak i mniejszej przestrzeni. Co konkretnie przemawia za zainwestowaniem […]

Czytaj więcej

Regeneracja DPF w profesjonalnym warsztacie samochodowym – zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej kierowców zwraca uwagę na ekologię i dbałość o środowisko naturalne. Jednym z najważniejszych elementów w tym procesie jest zapewnienie właściwej obsługi samochodu, w tym filtra cząstek stałych (DPF). DPF odpowiada za redukcję emisji zanieczyszczeń, a jego regeneracja to niezbędne działanie, aby zachować skuteczność i wydłużyć żywotność. W tym artykule omówimy […]

Czytaj więcej

Niszczenie dokumentów firmowych – o tym pamiętaj!

Utylizacja dokumentów firmowych odbywa się według ściśle określonych zasad, jakie narzucają przedsiębiorcom przepisy prawa. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim reguły dotyczące terminów przechowywania dokumentacji, a także zapisy rozporządzenia RODO. Kiedy ma miejsce niszczenie dokumentów w firmie? Niszczenie dokumentów w firmie to stosunkowo szerokie pojęcie. Przedsiębiorcy nie mogą w tej kwestii działać dowolnie – obowiązują […]

Czytaj więcej