Z jakich najciekawych zakątków świata można kupić kawy rzemieślnicze?

Zachwycający aromat i smak kawy w dużym stopniu zależą od gatunku, stopnia palenia oraz kraju, z którego pochodzą dane ziarna. Zdecydowanie najlepszą jakością wyróżniają się kawy rzemieślnicze wywodzące się z segmentu Speciality. Sprawdź, jakie najciekawsze palarnie kawy można odnaleźć w różnych zakątkach świata!

Kawa z Hondurasu

Honduras jest jednym z największych eksportów kawy w Ameryce Środkowej. Rosnące w tym rejonie kakaowce uprawiane są wyłącznie w ekologicznym, wolnym od szkodników środowisku, co ma duży wpływ na wysoką jakość ziaren. Kawa z Hondurasu charakteryzuje się intensywnym smakiem, owocową kwasowością oraz wyczuwalnymi orzechowo-kakaowymi nutami. Znakomicie sprawdzi się do parzenia kawy deserowej.

Kawa z Jamajki

Całoroczny, ciepły klimat Jamajki stwarza idealne warunki do uprawy kawy. Nic więc dziwnego, że kawa z Jamajki zapewnia bogactwo smaków i aromatów o owocowych nutach, którym ciężko się oprzeć. Dzięki optymalnemu zrównoważeniu mocy to właśnie jamajska kawa uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie.

Kawa z Papui Nowej Gwinei

Kawa jest głównym towarem eksportowym Papui Nowej Gwinei. Kakaowce uprawiane są przede wszystkim na wysokościach oraz żyźnie wulkanicznych glebach w wyniku, czego powstaje wysokiej jakości produkt, naturalny i w pełni organiczny. Kawa z Papui Nowej Gwinei wyróżnia się niską kwasowością, a także czekoladowo-orzechowymi nutami z wyczuwalnym posmakiem owoców.

Kawa z Wietnamu

Wietnam to drugi na świecie po Brazylii największy importer kawy. Charakterystyczny sposób wypalania ziarna na naturalnym drewnie oraz idealny mikroklimat sprawiają, że kawa z Wietnamu zapewnia wspaniałe doznania smakowe, które trudno porównać z innymi. Kawa wietnamska posiada intensywny, lekko czekolady posmak.

Sklep z kawą rzemieślniczą z całego świata!

W ofercie palarni BeardedCoffee dostępne są rozmaite gatunki kaw rzemieślniczych zarówno mielonych, jak i ziarnistych z każdego zakątku świata, w tym:

  • kawa z Hondurasu;
  • kawa z Papui Nowej Gwinei;
  • kawa z Jamajki;
  • kawa z Wietnamu.

Doskonałą propozycję na prezent dla siebie lub bliskiej osoby stanowi również zestaw kaw, który umożliwia skosztowanie kilku rodzajów kaw wywodzących się z różnych krajów. Już dziś sprawdź sprawdzony sklep z kawą i wybierz swój ulubiony smak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej!

Skanowanie i digitalizacja dokumentów – dlaczego to coraz popularniejsze rozwiązanie?

Rozwój technologiczny i digitalizacja procesów biznesowych obserwowane są na każdym kroku. Jednym z obszarów, gdzie ten trend jest coraz bardziej widoczny, jest zarządzanie dokumentacją. Skanowanie i digitalizacja dokumentów staja się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla firm różnych sektorów. Ułatwienia wynikające z usług skanowania dokumentów Usługi skanowania dokumentów to nie tylko prosty sposób na zamianę papierowych dokumentów […]

Czytaj więcej

Kupujesz gliniane doniczki? Wybierz odpowiedni sklep internetowy!

Wybór odpowiednich glinianych doniczek może stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych miłośników ogrodnictwa. Twój ogród jest odzwierciedleniem twojego stylu, smaku i osobowości, dlatego też wybór doskonałych glinianych doniczek jest niezwykle istotny. Gliniane doniczki ze sklepu internetowego – prawda czy mit? Prawda została oficjalnie ujawniona. Gliniane doniczki ze sklepu internetowego to naprawdę świetny wybór! W dzisiejszych […]

Czytaj więcej

Klej do membran – zastosowanie i użycie

Na czym polega profesjonalne klejenie? Grunt to wybrać odpowiedni preparat. Dzisiaj przyglądamy się, co można osiągnąć, pracując z klejem do membran. Przekonaj się, kiedy należy wybrać klej do membrany EPDM oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby pozytywnie wpłynąć i na osiągnięty efekt i na bezpieczeństwo. Do jakich materiałów można zastosować klej do membran? Produkty tego […]

Czytaj więcej