Z jakich najciekawych zakątków świata można kupić kawy rzemieślnicze?

Zachwycający aromat i smak kawy w dużym stopniu zależą od gatunku, stopnia palenia oraz kraju, z którego pochodzą dane ziarna. Zdecydowanie najlepszą jakością wyróżniają się kawy rzemieślnicze wywodzące się z segmentu Speciality. Sprawdź, jakie najciekawsze palarnie kawy można odnaleźć w różnych zakątkach świata!

Kawa z Hondurasu

Honduras jest jednym z największych eksportów kawy w Ameryce Środkowej. Rosnące w tym rejonie kakaowce uprawiane są wyłącznie w ekologicznym, wolnym od szkodników środowisku, co ma duży wpływ na wysoką jakość ziaren. Kawa z Hondurasu charakteryzuje się intensywnym smakiem, owocową kwasowością oraz wyczuwalnymi orzechowo-kakaowymi nutami. Znakomicie sprawdzi się do parzenia kawy deserowej.

Kawa z Jamajki

Całoroczny, ciepły klimat Jamajki stwarza idealne warunki do uprawy kawy. Nic więc dziwnego, że kawa z Jamajki zapewnia bogactwo smaków i aromatów o owocowych nutach, którym ciężko się oprzeć. Dzięki optymalnemu zrównoważeniu mocy to właśnie jamajska kawa uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie.

Kawa z Papui Nowej Gwinei

Kawa jest głównym towarem eksportowym Papui Nowej Gwinei. Kakaowce uprawiane są przede wszystkim na wysokościach oraz żyźnie wulkanicznych glebach w wyniku, czego powstaje wysokiej jakości produkt, naturalny i w pełni organiczny. Kawa z Papui Nowej Gwinei wyróżnia się niską kwasowością, a także czekoladowo-orzechowymi nutami z wyczuwalnym posmakiem owoców.

Kawa z Wietnamu

Wietnam to drugi na świecie po Brazylii największy importer kawy. Charakterystyczny sposób wypalania ziarna na naturalnym drewnie oraz idealny mikroklimat sprawiają, że kawa z Wietnamu zapewnia wspaniałe doznania smakowe, które trudno porównać z innymi. Kawa wietnamska posiada intensywny, lekko czekolady posmak.

Sklep z kawą rzemieślniczą z całego świata!

W ofercie palarni BeardedCoffee dostępne są rozmaite gatunki kaw rzemieślniczych zarówno mielonych, jak i ziarnistych z każdego zakątku świata, w tym:

  • kawa z Hondurasu;
  • kawa z Papui Nowej Gwinei;
  • kawa z Jamajki;
  • kawa z Wietnamu.

Doskonałą propozycję na prezent dla siebie lub bliskiej osoby stanowi również zestaw kaw, który umożliwia skosztowanie kilku rodzajów kaw wywodzących się z różnych krajów. Już dziś sprawdź sprawdzony sklep z kawą i wybierz swój ulubiony smak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej!

Mała fontanna – idealne uzupełnienie ogrodu

Projektowanie ogrodu najlepiej realizować wraz z uznanym specjalistą u boku. Dzięki temu właściciele posesji z ogrodem będą mieć pewność, iż zainwestują w innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania, które posłużą im przez długie lata. Jednym z nich jest mała fontanna ogrodowa, sprawdzająca się zarówno na rozległych terenach zielonych, jak i mniejszej przestrzeni. Co konkretnie przemawia za zainwestowaniem […]

Czytaj więcej

Regeneracja DPF w profesjonalnym warsztacie samochodowym – zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej kierowców zwraca uwagę na ekologię i dbałość o środowisko naturalne. Jednym z najważniejszych elementów w tym procesie jest zapewnienie właściwej obsługi samochodu, w tym filtra cząstek stałych (DPF). DPF odpowiada za redukcję emisji zanieczyszczeń, a jego regeneracja to niezbędne działanie, aby zachować skuteczność i wydłużyć żywotność. W tym artykule omówimy […]

Czytaj więcej

Niszczenie dokumentów firmowych – o tym pamiętaj!

Utylizacja dokumentów firmowych odbywa się według ściśle określonych zasad, jakie narzucają przedsiębiorcom przepisy prawa. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim reguły dotyczące terminów przechowywania dokumentacji, a także zapisy rozporządzenia RODO. Kiedy ma miejsce niszczenie dokumentów w firmie? Niszczenie dokumentów w firmie to stosunkowo szerokie pojęcie. Przedsiębiorcy nie mogą w tej kwestii działać dowolnie – obowiązują […]

Czytaj więcej