Bonding zębów – czym jest, kiedy wykonać?

Marzy ci się uśmiech jak z filmu? A może po prostu chcesz pozbyć się jednej, niewielkiej niedoskonałości, która od dawna spędza ci sen z powiek i sprawia, ze trudno czerpać życie pełnymi garściami. Użycie bondingu kompozytowego może rozwiązać tę sytuację.

Gdy pojawiają się defekty

Niedoskonałości w obrębie uśmiechu czasem oznaczają spory dyskomfort. Niekiedy problem jest rzeczywiście mocno zauważalny i w kolosalny sposób wpływa na poczucie własnej wartości. Zdarzają się także mniej dotkliwe przypadki. Chociaż dla postronnych dana wada wcale nie musi być bardzo widoczna, dla jej właściciela staje się źródłem trosk i niepewności.

W obu przypadkach osoba może unikać uśmiechania się i czuć, że ciągle jest świadoma tego, w jakim stopniu odsłania swoje uzębienie. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw różnorodnym potrzebom, przejawianym w tym zakresie. Jednym z nich jest bonding zębów.

Jak przeprowadza się zabieg?

W procesie wykorzystuje się specjalny kompozyt. Współczesne warianty należy docenić za wytrzymałość oraz wysokie walory estetyczne. Oprócz tego materiał:

  • świetnie przylega do szkliwa;
  • jest podatny na modelowanie, co pozwala na osiągnięcie idealnego efektu;
  • nie wymaga ingerencji w strukturę zęba.

Wszystkie wyżej wspomniane zalety sprawiają, że coraz więcej osób docenia ten sposób na korektę niedoskonałości.

Zatroszcz się o nieskazitelny uśmiech – kiedy warto rozważyć bonding zębów w Warszawie?

Wskazań do takiego zabiegu jest całkiem sporo. Należy pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu, dentysta musi przeprowadzić kwalifikację. Podczas tego procesu może okazać się, że danej osoby dotyczą przeciwwskazania do bondingu zębów. Zabiegu nie poleca się w sytuacji, gdy na powierzchni zęba znajdują się jedynie niewielkie ilości szkliwa. Odradza się go także ludziom, obgryzającym paznokcie.

Satysfakcjonujący efekt może być trudny do osiągnięcia w sytuacji, gdy przebarwienia i defekty są duże. Nie można wykonać ich także na martwych zębach oraz u pacjentów cierpiących na choroby przyzębia i dziąseł.

Skąd rosnąca popularność bondingu zębów?

Atrakcyjne efekty to tylko jedna z istotnych zalet. Duże znaczenie ma także stosunkowo niski koszt, szczególnie jeśli zestawimy go z ceną innych zabiegów stomatologii estetycznej. Dla wielu osób znaczenie ma także to, że efekty są odwracalne. Bonding zębów pomoże nam także przekonać się, jak będziemy czuć się z ewentualną koroną czy licówkami. W przeciwieństwie do tych kroków bonding jest nieinwazyjny, a jeśli już to miejsce ma jedynie niewielka preparacja zębów.

Nikt nie lubi w ramach jednego leczenia/zabiegu wielokrotnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Czy bonding zębów w Warszawie tego wymaga? W profesjonalnych miejscach całe przedsięwzięcie może być zrealizowane w ciągu jednego dnia, co oznacza, że będziemy mogli cieszyć się wprost ekspresowymi efektami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej!

Skanowanie i digitalizacja dokumentów – dlaczego to coraz popularniejsze rozwiązanie?

Rozwój technologiczny i digitalizacja procesów biznesowych obserwowane są na każdym kroku. Jednym z obszarów, gdzie ten trend jest coraz bardziej widoczny, jest zarządzanie dokumentacją. Skanowanie i digitalizacja dokumentów staja się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla firm różnych sektorów. Ułatwienia wynikające z usług skanowania dokumentów Usługi skanowania dokumentów to nie tylko prosty sposób na zamianę papierowych dokumentów […]

Czytaj więcej

Kupujesz gliniane doniczki? Wybierz odpowiedni sklep internetowy!

Wybór odpowiednich glinianych doniczek może stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych miłośników ogrodnictwa. Twój ogród jest odzwierciedleniem twojego stylu, smaku i osobowości, dlatego też wybór doskonałych glinianych doniczek jest niezwykle istotny. Gliniane doniczki ze sklepu internetowego – prawda czy mit? Prawda została oficjalnie ujawniona. Gliniane doniczki ze sklepu internetowego to naprawdę świetny wybór! W dzisiejszych […]

Czytaj więcej

Klej do membran – zastosowanie i użycie

Na czym polega profesjonalne klejenie? Grunt to wybrać odpowiedni preparat. Dzisiaj przyglądamy się, co można osiągnąć, pracując z klejem do membran. Przekonaj się, kiedy należy wybrać klej do membrany EPDM oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby pozytywnie wpłynąć i na osiągnięty efekt i na bezpieczeństwo. Do jakich materiałów można zastosować klej do membran? Produkty tego […]

Czytaj więcej