Bonding zębów – czym jest, kiedy wykonać?

Marzy ci się uśmiech jak z filmu? A może po prostu chcesz pozbyć się jednej, niewielkiej niedoskonałości, która od dawna spędza ci sen z powiek i sprawia, ze trudno czerpać życie pełnymi garściami. Użycie bondingu kompozytowego może rozwiązać tę sytuację.

Gdy pojawiają się defekty

Niedoskonałości w obrębie uśmiechu czasem oznaczają spory dyskomfort. Niekiedy problem jest rzeczywiście mocno zauważalny i w kolosalny sposób wpływa na poczucie własnej wartości. Zdarzają się także mniej dotkliwe przypadki. Chociaż dla postronnych dana wada wcale nie musi być bardzo widoczna, dla jej właściciela staje się źródłem trosk i niepewności.

W obu przypadkach osoba może unikać uśmiechania się i czuć, że ciągle jest świadoma tego, w jakim stopniu odsłania swoje uzębienie. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw różnorodnym potrzebom, przejawianym w tym zakresie. Jednym z nich jest bonding zębów.

Jak przeprowadza się zabieg?

W procesie wykorzystuje się specjalny kompozyt. Współczesne warianty należy docenić za wytrzymałość oraz wysokie walory estetyczne. Oprócz tego materiał:

  • świetnie przylega do szkliwa;
  • jest podatny na modelowanie, co pozwala na osiągnięcie idealnego efektu;
  • nie wymaga ingerencji w strukturę zęba.

Wszystkie wyżej wspomniane zalety sprawiają, że coraz więcej osób docenia ten sposób na korektę niedoskonałości.

Zatroszcz się o nieskazitelny uśmiech – kiedy warto rozważyć bonding zębów w Warszawie?

Wskazań do takiego zabiegu jest całkiem sporo. Należy pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu, dentysta musi przeprowadzić kwalifikację. Podczas tego procesu może okazać się, że danej osoby dotyczą przeciwwskazania do bondingu zębów. Zabiegu nie poleca się w sytuacji, gdy na powierzchni zęba znajdują się jedynie niewielkie ilości szkliwa. Odradza się go także ludziom, obgryzającym paznokcie.

Satysfakcjonujący efekt może być trudny do osiągnięcia w sytuacji, gdy przebarwienia i defekty są duże. Nie można wykonać ich także na martwych zębach oraz u pacjentów cierpiących na choroby przyzębia i dziąseł.

Skąd rosnąca popularność bondingu zębów?

Atrakcyjne efekty to tylko jedna z istotnych zalet. Duże znaczenie ma także stosunkowo niski koszt, szczególnie jeśli zestawimy go z ceną innych zabiegów stomatologii estetycznej. Dla wielu osób znaczenie ma także to, że efekty są odwracalne. Bonding zębów pomoże nam także przekonać się, jak będziemy czuć się z ewentualną koroną czy licówkami. W przeciwieństwie do tych kroków bonding jest nieinwazyjny, a jeśli już to miejsce ma jedynie niewielka preparacja zębów.

Nikt nie lubi w ramach jednego leczenia/zabiegu wielokrotnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Czy bonding zębów w Warszawie tego wymaga? W profesjonalnych miejscach całe przedsięwzięcie może być zrealizowane w ciągu jednego dnia, co oznacza, że będziemy mogli cieszyć się wprost ekspresowymi efektami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz więcej!

Mała fontanna – idealne uzupełnienie ogrodu

Projektowanie ogrodu najlepiej realizować wraz z uznanym specjalistą u boku. Dzięki temu właściciele posesji z ogrodem będą mieć pewność, iż zainwestują w innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania, które posłużą im przez długie lata. Jednym z nich jest mała fontanna ogrodowa, sprawdzająca się zarówno na rozległych terenach zielonych, jak i mniejszej przestrzeni. Co konkretnie przemawia za zainwestowaniem […]

Czytaj więcej

Regeneracja DPF w profesjonalnym warsztacie samochodowym – zalety

W dzisiejszych czasach coraz więcej kierowców zwraca uwagę na ekologię i dbałość o środowisko naturalne. Jednym z najważniejszych elementów w tym procesie jest zapewnienie właściwej obsługi samochodu, w tym filtra cząstek stałych (DPF). DPF odpowiada za redukcję emisji zanieczyszczeń, a jego regeneracja to niezbędne działanie, aby zachować skuteczność i wydłużyć żywotność. W tym artykule omówimy […]

Czytaj więcej

Niszczenie dokumentów firmowych – o tym pamiętaj!

Utylizacja dokumentów firmowych odbywa się według ściśle określonych zasad, jakie narzucają przedsiębiorcom przepisy prawa. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim reguły dotyczące terminów przechowywania dokumentacji, a także zapisy rozporządzenia RODO. Kiedy ma miejsce niszczenie dokumentów w firmie? Niszczenie dokumentów w firmie to stosunkowo szerokie pojęcie. Przedsiębiorcy nie mogą w tej kwestii działać dowolnie – obowiązują […]

Czytaj więcej